Historie firmy

Historie naší firmy sahá do devadesátých let minulého století, kdy Ing. Rostislav Bednář, zakladatel firmy, začal s chovem exotických plazů a drobných savců. Během několika let vytvořil velkou kolekci převážně hroznýšovitých hadů a suchozemských želv, jejichž chovu se intenzivně věnoval. Odchovy těchto zvířat byly nabízeny do celého světa, Ing. Bednář uskutečnil jako jeden z prvních českých chovatelů exporty např. do Japonska, Mexika nebo USA.

Dodávky Farma PythonPostupem času bylo vybudováno moderní chovatelské zařízení v Nošovicích u Frýdku-Místku, jehož součástí byly i karanténní prostory pro plazy a malé savce. Firma, v té době již oficiální společnost s ručením omezeným (založena r. 1997), se začala ve velké míře věnovat dovozu plazů z celého světa a jejich prodeji chovatelům v Evropě. V několika dalších letech se sídlo firmy v Nošovicích dočkalo vybudování skladovacích prostor a aktivita firmy se rozrostla o výrobu a distribuci krmiv a chovatelských potřeb.

V roce 2005 uzavřela firma smlouvy o distribuci s několika předními evropskými výrobci chovatelských potřeb, zejména jsou to Lucky Reptile, Arcadia a NEKTON. Během několika následujících let se Farma Python stala jedním z předních distributorů specializovaných chovatelských potřeb v ČR a na Slovensku.